ANNE MATTILA -konsertti su 6.4.2025 klo 18
Rakastettu laulaja, lauluntekijä ja kuvataiteilija Anne Mattila esiintyy pitkästä aikaa Pohjois-Suomessa huhtikuussa 2025.
Lippu 15 €
(alle 18 v ilmaiseksi)
ePassi/pankkikortti
Uusi yläkoulu/lukio, Jättiläisen portaat
Sisäänkäynti järven puolelta, ovi C1
Anne Mattila on esiintynyt jo yli kaksi vuosikymmentä. Vuonna 1999 alkaneen levytysuran aikana Annen levyjä on myyty yli 300 000 ja hänelle on myönnetty kahdeksan platinalevyä. Musiikkiuran lisäksi Anne on työskennellyt jo vuosia taidemaalarina. Vuodesta 2013 hänen ateljeenaan toiminut, Karvialla sijaitseva Annen taidegalleria kerää vuosittain 100 000 kävijää.
Ainutlaatuisissa konserteissa tullaan kuulemaan kaikille tuttujen laulujen, kuten ”Perutaan häät”, ”Asfalttiviidakko” ja ”Enkeleitä onko heitä” lisäksi harvinaisempia kappaleita, läpileikkaus taiteilijan pitkältä uralta pianistin säestyksellä.
Järj Ranuan kunta, kulttuuritoimi